
Skatit lineāro mērogu, griezumu augstums 1 m. Izzīmēts pēc 1941. gada uzmērījuma
Leimanišķu Baterijas kalns atrodas valsts mežā, kas saukts par Šentes kalniem. Rēzeknes raj. Maltas pagastā pie Leimanišķu sādžas, ap 3 km uz DA no Maltas un 0,8 km uz A no Maltas-Pušas lielceļa. Pilskalnu 1941. gadā pirmais plašāk aprakstīja P. Stepiņš.
Leimanišķu Baterijas kalna pilskalns ierīkots Z-D virzienā orientētā norobežotā kalnā, kas R pusē ar lēzenu ieplaku atdalīts no plašākas augstienes. Pilskalns Z un R pusē ir stipri nocietināts: citas kalna nogāzes. kas jau no dabas ir pietiekami stāvas, tik stipri nebija jāaizsargā. Baterijas kalna Z gals nocietināts ar trim grāvjiem un diviem valņiem. Pirmais grāvis, skaitot no pilskalna plakuma puses, A nogāzē izzūd terases veidā, bet R pusē strauji izbeidzas nogāzē. Otrais grāvis aiz pirmā vaļņa A pusē pāriet terasē. kas, vietām nenoteiktāka, ieloko visu pilskalna sānu, lai kļūtu izteiktāka D galā un R pusē pārietu grāvī. Šis grāvis, kam ir vairāku metru kritums uz Z. pamazām kļūst seklāks un tad lokveidīgi pa nogāzi saslēdzas ar Z gala otro grāvi. Z gala otrais valnis, kura priekšā atrodas vēl trešais grāvis un tā priekšā neliela izlīdzināta terasīte, R nogāzē ar vāju lūzumu pāriet R puses pirmajā valnī. Tā priekšā ir otrais grāvis, kas pilskalna DR pusē pāriet ap 25 m garā šaurā terasē. R nogāzes otrā grāvja priekšā ir otrais valnis, un tā priekšā – trešais grāvis. Divi pēdējie grāvji un valnis, kļūdami seklāki, Z pārsniedz to vietu, kur pirmais R sānu valnis saslēdzas ar otro Z valni.

Apkārtnes plāns M 1:200 000
Šādi nocietināta pilskalna plakums ir nedaudz kumps, 150 m garš un 40 m plats, lai gan šķiet, ka plakuma izmantojamā platība varēja būt arī lielāka, jo pirmais R puses grāvis izveidots 3-4 m zem plakuma līmeņa. A pusē Baterijas kalns ir visaugstākais un sasniedz 15 m augstumu.

Leimanišķu Baterijas kalna nogāze
Leimanišķu Baterijas kalnā kultūrslānis vizuāli nav konstatējams. Tūlīt zem velēnas ir gaiša smilts. Baterijas kalnā it kā atrastas bezripas gludo trauku lauskas, kas ļautu pieminekli attiecināt uz m ē. I. g. t.
- J. Urtāns Latvijas austrumu daļas jaunatklātie pilskalni. – Rīga, 1995.